Chrome najpopularniejszą przeglądarką

Chrome najpopularniejszą przeglądarką
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

StatCounter potwierdza. Chrome najpopularniejszą przeglądarką

Chrome jedno z licznych dzieci Google miał bardzo słaby początek. Pierwsze wersje tej przeglądarki zawierały bardzo dużo błędów, często się zawieszała oraz wiele aplikacji nie było do niej dostosowanych. Obecnie stała się ona numer jeden wśród najczęściej używanych przeglądarek.

Chrom wyprzedził konkurencję

Firma StatCounter potwierdza, że według danych z bieżącej roku najpopularniejszą przeglądarką wśród użytkowników na świecie jest Google Chrome. Według raportu StatCounter Chrom jest prawie 2 razy częściej używany niż Internet Expoler, który uplasował się na drugim miejscu z wynikiem na poziomie 24%. Ciekawostką jest to, że użytkowanie Chroma rośnie wraz z nadejściem weekendu prawdopodobnie wynika to z faktu, że w pracy ludzie są zmuszani do korzystania z IE. Statystyki firmy Google donoszą, że z przeglądarki Chrome korzysta ponad 750 milionów użytkowników internetu na świecie z czego ponad połowa to użytkownicy z ubiegłego roku.

Chrome pomimo trudnego początku w 2008 roku swoją pozycję zawdzięcza prostemu w obsłudze interfejsowi. Rosnąca od samego początku popularność sprawiła, że teraz nie ma problemów z utrzymaniem się na pierwszym miejscu. Na trzecim miejscu w tym globalnym wyścigu przeglądarek jest Firefox. Jednak co warto podreślić za Chromem i Internet Explore stoją światowi giganci i potentaci na rynku Internetowy, mimo to Firfox dzielnie trzyma się swojego miejsca w czołówce.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Najbliższe dwa lata, to przede wszystkim szansa, dla nieznanych dotychczas artystów muzycznych, i producentów, których również ten rynek jak i branża na pewno potrzebują. W ostatnim czasie, wiele się mówiło, o obecnej sytuacji, lecz w końcu można powiedzieć jedno, to dobre lata, na przykładzie tych, które obserwowaliśmy, by artyści zaczęli wychodzić z cienia, i wkroczyli…

    Read more

Kategorie