Cloud computing

Cloud computing
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Eksperci: To potwierdzone. Cloud computing jest trendem przyszłości w rozwoju IT

Zdaniem ekspertów z branży IT, tzw. cloud computing będzie technologią rewolucyjną dla całej branży IT, procesów biznesowych, systemów komunikacji, przetwarzania informacji oraz komunikowania się w sieci. Dzięki nowoczesnym usługom jakim jest „chmura” wiele firm ma możliwość skorzystać z bardziej nowoczesnych rozwiązań programowych i sprzętowych niż jeszcze kilka lat temu.

Wschodzący trend. Cloud computing rośnie w siłę

Analitycy z branży wskazują jednocześnie, że rozwój technologii cloud computing jest narad dynamicznie rosnącym trendem, który będzie utrzymywał się jeszcze przez kolejne dziesięciolecia w branży IT. Warto zaznaczyć, że z informacji udzielonych przez firmę analityczną Experton, cały obszar klientów biznesowych korzystających z usług w ramach cloud computing to dziś około jest wyceniany na około 1,9 mld euro, a to o przeszło 70 % więcej niż jeszcze trzy lata temu.
CC doceniają już nie tylko klienci indywidualni, ale i małe, średnie i duże przedsiębiorstwa

Z informacji jakie napływają z zagranicznych mediów wynika, że chociaż cloud computing jest nadal prawdopodobnie najpopularniejszy w relacji biznes – odbiorca indywidualny, to teraz także firmy zaczynają doceniać tę technologię. Liczba urządzeń bazujących na technologiach dynamicznie rośnie, a zarządzanie danymi staje się podstawą dla każdego biznesu. CC zapewnia przy rym kompleksową infrastrukturę dostosowaną do indywidualnych oczekiwań przedsiębiorców.

Wirtualizacja procesów pozwala na dostosowywanie potrzeb sprzętowych do indywidualnego charakteru biznesu, a przy tym zapewnia wysoką stabilność, elastyczność oraz jest stosunkowo tańsze od tradycyjnych sposobów przechowywania, przetwarzania i zbierania informacji.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Granaty

    Granaty to duża grupa podobnych do siebie kamieni, które jedni zaliczają do ozdobnych, inni do szlachetnych. Chemicznie należą do krzemianów w ogólnym wzorze M3R2 (Si04)3. Paleta barw granatów jest, jak widać, bardzo bogata-prawie pełna. Najliczniej spotykane granaty to glossular, pirop i almandyn. Ten ostatni, przez wszystkich nazywany granatem szlachetnym, o pięknej barwie fiołkowej do krwistoczerwonej,…

    Read more

Kategorie