DIONIOZOS

DIONIOZOS
1 vote, 2.00 avg. rating (59% score)

Szybkie pisanie prac magisterskich na zamówienie (5)Dionizos był synem Dzeusa i śmiertelniczki Semele, która była córką króla Kadmosa.
Semele bardzo chciała zobaczyć samego Dzeusa i tak długo prosiła \, aby jej się ukazał, aż w końcu najwyższy z bogów spełnił jej życzenie. Jednak oczy ludzkiej kobiety nie wytrzymały całego blasku gromowładcy i kobieta spłonęła rodząc przedwcześnie boskiego syna ? Dionizosa. Oddał bóg swego syna na wychowanie górskim nimfom, a Sylen bożek leśny uczył go wszystkich mądrych rzeczy. Muzy uczyły chłopca śpiewu i tańca i wyrósł Dionizos na bardzo udanego boga. Podczas wojny z gigantami radził sobie całkiem nieźle pod postacią lwa.
Dionizos jako pierwszy z bogów zszedł z Olimpu i wolał żyć na ziemi. Każde stworzenie ziemskie chętnie z nim przebywało, bo był wesoły i pełen życia. To on wydobył z ziemi winną latorośl i nauczył ludzi jak ją uprawiać i co z niej dalej robić. Wędrował przez świat a towarzyszyła mu zawsze wesoła gromada najprzeróżniejszych stworzeń od kozłonogich satyrów przez pany, syleny i centaury aż po bachantki i menady.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Wpływ dziecka na dorosłych

    Ponadto, nacisk jest położony zawsze na wpływ, jaki mają rodzice na dziecko. Rodzice są zawsze opisywani jako osoby biorące aktywny udział w określeniu, całkiem niezależnie od niemowlęcia, postaw, jakie one przyjmują. Ani jedno z tych założeń nie jest prawdziwe. Rodziców nie muszę przekonywać co do prawdziwości pierwszej kwestii. Najlepiej widzą oni, jak często odczuwają zmęczenie,…

    Read more

Kategorie