DIONIOZOS

DIONIOZOS
1 vote, 2.00 avg. rating (59% score)

Szybkie pisanie prac magisterskich na zamówienie (5)Dionizos był synem Dzeusa i śmiertelniczki Semele, która była córką króla Kadmosa.
Semele bardzo chciała zobaczyć samego Dzeusa i tak długo prosiła \, aby jej się ukazał, aż w końcu najwyższy z bogów spełnił jej życzenie. Jednak oczy ludzkiej kobiety nie wytrzymały całego blasku gromowładcy i kobieta spłonęła rodząc przedwcześnie boskiego syna ? Dionizosa. Oddał bóg swego syna na wychowanie górskim nimfom, a Sylen bożek leśny uczył go wszystkich mądrych rzeczy. Muzy uczyły chłopca śpiewu i tańca i wyrósł Dionizos na bardzo udanego boga. Podczas wojny z gigantami radził sobie całkiem nieźle pod postacią lwa.
Dionizos jako pierwszy z bogów zszedł z Olimpu i wolał żyć na ziemi. Każde stworzenie ziemskie chętnie z nim przebywało, bo był wesoły i pełen życia. To on wydobył z ziemi winną latorośl i nauczył ludzi jak ją uprawiać i co z niej dalej robić. Wędrował przez świat a towarzyszyła mu zawsze wesoła gromada najprzeróżniejszych stworzeń od kozłonogich satyrów przez pany, syleny i centaury aż po bachantki i menady.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Coaching Katowice

    Coaching – pomysł na samego siebie W naszych zabieganych czasach i coraz wyżej postawionej nam poprzeczce potrzebujemy się rozwijać, aby cały czas być lepszymi. Można pracować nad tym samemu bądź powierzyć to specjalistom od trenowania tych umiejętności. Coaching Katowice, bo o nim tu mowa oraz o mieście, w którym osoby pomagają ludziom w kreowaniu swojego…

    Read more

Kategorie