Dojrzałość, a nie naiwne marzenia

Dojrzałość, a nie naiwne marzenia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jesteś już dorosły. Czas przestać żyć marzeniami, światem fantazji. Liczy się tylko zdroworozsądkowe podejście do życia. Jeżeli nadal jeszcze fantazjujesz na temat zarabianie milionów w Internecie pisząc jeden wpis na miesiąc lub sprzedając używane buty na Allegro, to mam dla Ciebie smutną, lecz prawdziwą informację. W ten sposób zostaniesz milionerem – oczywiście jeżeli dożyjesz roku 2568 lub nadejdzie jakaś hiperinflacja. Coś czuję, że Ci się to nie uda.
Dojrzałość polega na tym, że musisz wyrzucić ze swojej głowy idiotyczne marzenia o złotej górze i zejść w końcu na ziemię. Młodzieńcze ideały zostaw licealistom. Life is brutal – witamy w świecie dorosłych. Tutaj każde Twoje potknięcie to Twoja przegrana i strata szansy na udane życie. Życie jest jak dżungla – silniejszy wygrywa. Silne wilki zjadają słabą owcę – to chyba oczywiste. Czyż nie? Kalkuluj czy coś Ci się opłaca czy nie. Czy Twoja rodzina lub przyjaciele na tym zyskują – to jest naprawdę ważne, a nie to czy kolejna pseudogwiazda telewizji kupiła sobie nowego pieska.
6. Praca to często tylko praca
Pracuj tam, gdzie Twoja pasja. Dość popularny slogan i przyznaję się, że warto go mimo wszystko stosować. Ja się zajmuję tym co jest moją pasją, a jest nią biznes – inaczej mówiąc zarabianie pieniędzy. Nie znoszę pracy na tzw. etacie itp. rzeczach. Jeżeli pracujesz tam gdzie Twoja pasja, to masz pewność, że na 99% nie wypalisz się po kilku miesiącach.
Mimo to, nawet jeżeli pracujesz z pasją, to mogą się pojawić takie momenty, w których wyraźnie będziesz odczuwał potrzebę tego, by od wszystkiego odpocząć. Interesuje Cię np. rozwój osobisty, lubisz o tym pisać, masz bloga, ale po pewnym czasie pisania ciągle „o tym samym” odczuwasz, że masz już wszystkiego dość, mimo, iż rozwój osobisty to Twoja najbardziej ulubiona czynność w życiu. Chciałbyś zwyczajnie odpocząć.
ZOBACZ: Jak się efektywnie uczyć języka angielskiego
Oczywiście możesz to zrobić, ale nie rób tego zbyt długo, bo praca to często tylko nudna, żmudna harówka. I tyle. Musisz się z tym pogodzić. Istnieje wiele monotonnych czynności które musisz wykonać, bez względu na to czy Ci się chce czy nie. W szczególności na początku Twojej drogi w biznesie. Później możesz zlecać je innym.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Tłumacz angielskiego Katowice

    Angielski na każdym kroku W dzisiejszych czasach duża część ludzi posługuje się językiem angielskim. W wielu miejscach na świecie jest to język urzędowy. W naszym kraju coraz więcej osób potrafi biegle porozumieć się po angielsku. Można stwierdzić, że więcej osób go zna, niż nie. Być może nie wiemy, jak zbudować zdanie, ale podstawowe słownictwo wpadło…

    Read more

Kategorie