Dojrzałość, a nie naiwne marzenia

Dojrzałość, a nie naiwne marzenia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jesteś już dorosły. Czas przestać żyć marzeniami, światem fantazji. Liczy się tylko zdroworozsądkowe podejście do życia. Jeżeli nadal jeszcze fantazjujesz na temat zarabianie milionów w Internecie pisząc jeden wpis na miesiąc lub sprzedając używane buty na Allegro, to mam dla Ciebie smutną, lecz prawdziwą informację. W ten sposób zostaniesz milionerem – oczywiście jeżeli dożyjesz roku 2568 lub nadejdzie jakaś hiperinflacja. Coś czuję, że Ci się to nie uda.
Dojrzałość polega na tym, że musisz wyrzucić ze swojej głowy idiotyczne marzenia o złotej górze i zejść w końcu na ziemię. Młodzieńcze ideały zostaw licealistom. Life is brutal – witamy w świecie dorosłych. Tutaj każde Twoje potknięcie to Twoja przegrana i strata szansy na udane życie. Życie jest jak dżungla – silniejszy wygrywa. Silne wilki zjadają słabą owcę – to chyba oczywiste. Czyż nie? Kalkuluj czy coś Ci się opłaca czy nie. Czy Twoja rodzina lub przyjaciele na tym zyskują – to jest naprawdę ważne, a nie to czy kolejna pseudogwiazda telewizji kupiła sobie nowego pieska.
6. Praca to często tylko praca
Pracuj tam, gdzie Twoja pasja. Dość popularny slogan i przyznaję się, że warto go mimo wszystko stosować. Ja się zajmuję tym co jest moją pasją, a jest nią biznes – inaczej mówiąc zarabianie pieniędzy. Nie znoszę pracy na tzw. etacie itp. rzeczach. Jeżeli pracujesz tam gdzie Twoja pasja, to masz pewność, że na 99% nie wypalisz się po kilku miesiącach.
Mimo to, nawet jeżeli pracujesz z pasją, to mogą się pojawić takie momenty, w których wyraźnie będziesz odczuwał potrzebę tego, by od wszystkiego odpocząć. Interesuje Cię np. rozwój osobisty, lubisz o tym pisać, masz bloga, ale po pewnym czasie pisania ciągle „o tym samym” odczuwasz, że masz już wszystkiego dość, mimo, iż rozwój osobisty to Twoja najbardziej ulubiona czynność w życiu. Chciałbyś zwyczajnie odpocząć.
ZOBACZ: Jak się efektywnie uczyć języka angielskiego
Oczywiście możesz to zrobić, ale nie rób tego zbyt długo, bo praca to często tylko nudna, żmudna harówka. I tyle. Musisz się z tym pogodzić. Istnieje wiele monotonnych czynności które musisz wykonać, bez względu na to czy Ci się chce czy nie. W szczególności na początku Twojej drogi w biznesie. Później możesz zlecać je innym.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Najbliższe dwa lata, to przede wszystkim szansa, dla nieznanych dotychczas artystów muzycznych, i producentów, których również ten rynek jak i branża na pewno potrzebują. W ostatnim czasie, wiele się mówiło, o obecnej sytuacji, lecz w końcu można powiedzieć jedno, to dobre lata, na przykładzie tych, które obserwowaliśmy, by artyści zaczęli wychodzić z cienia, i wkroczyli…

    Read more

Kategorie