Gęstość widmowa

Gęstość widmowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Gęstość widmowa

Przebiegi czasowe i widma sygnałów dźwiękowych a) ton, b) dźwięk złożony (składowa podstawowa + trzecia harmoniczna), c) dźwięk klarnetu = 180 Hz), d) szum o widmie ciągłym, złożony z nieskończenie wielu tonów o amplitudach jednakowej wartości, niezależnie od częstotliwości, nazywany jest szumem białym analogicznie do światła białego złożonego z olbrzymiej ilości różnych barw (widoczne jest to przy rozszczepieniu światła białego przez pryzmat).
Odpowiednikiem tonu jest wspomniane już promieniowanie monochromatyczne o ściśle określonej długości fali. W przypadku zmieszania pewnej kombinacji promieniowań monochromatycznych otrzymuje się barwę nazywaną barwą chromatyczną. Jak widać, również w tym przypadku sięgnięto w akustyce do analogii z optyką i brzmienie dźwięków, na które składają się zmieszane w różnych proporcjach tony, określa się jako barwę dźwięków.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Inwestycja w naukę zawsze popłaca

    Wszyscy rodzice marzą o jak najlepszej przyszłości dla swoich pociech. Trudno się temu dziwić, jednak dobrze możliwie najwcześniej zacząć dbać o rozwój dziecka, by to za kilkanaście lat miało możliwość spełnienia swoich marzeń, także tych zawodowych. Niektórzy rodzice uważają, że zapisywanie kilkuletniego dziecka na różnorakie kursy jest oczywistą przesadą. Rzecz jasna kilkulatek nie powinien mieć…

    Read more

Kategorie