Gęstość widmowa

Gęstość widmowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Gęstość widmowa

Przebiegi czasowe i widma sygnałów dźwiękowych a) ton, b) dźwięk złożony (składowa podstawowa + trzecia harmoniczna), c) dźwięk klarnetu = 180 Hz), d) szum o widmie ciągłym, złożony z nieskończenie wielu tonów o amplitudach jednakowej wartości, niezależnie od częstotliwości, nazywany jest szumem białym analogicznie do światła białego złożonego z olbrzymiej ilości różnych barw (widoczne jest to przy rozszczepieniu światła białego przez pryzmat).
Odpowiednikiem tonu jest wspomniane już promieniowanie monochromatyczne o ściśle określonej długości fali. W przypadku zmieszania pewnej kombinacji promieniowań monochromatycznych otrzymuje się barwę nazywaną barwą chromatyczną. Jak widać, również w tym przypadku sięgnięto w akustyce do analogii z optyką i brzmienie dźwięków, na które składają się zmieszane w różnych proporcjach tony, określa się jako barwę dźwięków.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Co może nam dać profesjonalna pomoc przy pisaniu różnego rodzaju prac naukowych, takich jak na przykład najbardziej powszechne prace licencjackie czy też magisterskie? Wiele wskazuje na to, że jeśli chcielibyśmy udzielić odpowiedzi na tak sformułowane pytanie, to należałoby wymienić przynajmniej kilka najbardziej istotnych korzyści. Przede wszystkim więc warto pamiętać, że jeśli korzystając z takich rozwiązań,…

    Read more

Kategorie