Grupa WP trafia w ręce spółki O2

Grupa WP trafia w ręce spółki O2
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Grupa WP trafia w ręce spółki O2. Kolejna konsolidacja na rynku mediów elektronicznych

Potwierdziły się dotychczasowe spekulacje – niebawem grupa Wp.pl zostanie przejęta przez O2.pl. Na konsolidację musi co prawda zgodzić się jeszcze Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ale zdaniem ekspertów to tylko formalność.

o2.pl
O2.pl rośnie na rynku. Grupa ma stworzyć konkurencję dla największych polskich podmiotów

Najnowsze doniesienia medialne wskazują jednoznacznie, że grupa projektowa O2 ma zająć się zbudowaniem silnej konkurencji na rynku opiniotwórczych mediów elektronicznych w naszym kraju, czyli nawiązać konkurencję z Interią oraz niemieckim Onetem.

Ostatecznie grupa Wp.pl ma zostać przejęta za 375 mln zł, a to oznacza, że w całości trafi w ręce O2. W raporcie czytamy też, że ostatecznie transakcja ma zostać sfinalizowana w I kw. przyszłego roku.
Decyzja UOKiK

W tej chwili oba podmioty czekają już na formalną decyzję UOKiK. Warto zaznaczyć, że dla wielu osób z branży przejęcie grupy WP przez O2 jest niemałym zaskoczeniem, ponieważ wielu ekspertów spodziewało się raczej odwrotnego trendu.

Prezes zarządu O2 – Świderski w komentarzach dla mediów podkreślał wielokrotnie, że dzięki integracji z nowym podmiotem, użytkownicy mogą liczyć na bardziej atrakcyjne materiały, dostęp do interesujących portali branżowych oraz aplikacji na urządzenia mobilne.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Ile kosztuje przedszkole w Gdańsku?

    Przedszkole Przedszkole Gdańsk zapewne jest ich wiele jedne państwowe. A dla bardziej wymagających rodziców prywatne, gdzie oprócz przedszkola podstawy pilnowania, dzieci mogą się rozwijać na różnych zajęciach dodatkowych. Przeważnie przedszkola są dostępne dla wszystkich tych dzieci, których oboje rodziców pracuje i nie mają co zrobić z dzieckiem. Wtedy też zapisują dzieci na różne zajęcia ruchowe…

    Read more

Kategorie