ISLAM

ISLAM
2 votes, 3.00 avg. rating (66% score)

Islam to religia monoteistyczna, pod względem ilości wyznawców druga na świecie po chrześcijaństwie. Główną księgą religijną jest Koran, który zawiera ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi. Na początku prorok Mahomet miał tylko jeden cel, a mianowicie chciał połączyć wszystkie ludy arabskie w jedną muzułmańska rodzinę, ale jego nauka rozprzestrzeniła się na cały świat i dzisiaj Arabowie to tylko około 20 % wyznawców tej religii.
Islam w jakiś sposób łączy się zarówno z judaizmem jak i chrześcijaństwem. Zgodnie z nauką Mahometa, (który uznawał zarówno Abrahama i Mojżesza ze Starego Testamentu i Jezusa z Ewangelii) objawienie przekazane Żydom i chrześcijanom powinno zostać uzupełnione. Wyznawcy Islamu wierzą, że prorokowi Mohammedowi Archanioł Gabriel wielokrotnie się ukazywał i objawił mu wersety Koranu. Podstawę życia Muzułmanina stanowi pięć zasad i obowiązków wiernego:
1. Wyznanie wiary w boga jedynego;
2. Modlitwa pięć razy dziennie;
3. W miesiącu ramadan post;
4. Jałmużna dla biednych;
5. Przynajmniej raz w roku pielgrzymka do Mekki.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Większość ludzi docenia znaczenie dla zdrowia uprawiania ćwiczeń fizycznych, właściwego sposobu odżywiania się, niepałenia i unikania nadmiernego picia, lecz postępuje całkiem inaczej. To, co zamierzam teraz napisać, będzie na pewno starą śpiewką dla wielu czytelników. Jestem przekonany, że zgodzą się oni ze wszystkim, z wyjątkiem tego, iż to, co napiszę może mieć znaczenie dla ich…

    Read more

Kategorie