Jak osiągnąć sukces? 8 wskazówek

Jak osiągnąć sukces? 8 wskazówek
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Osiągniecie sukcesu może być szybkie, ale na pewno nie jest łatwe. Nie ma czegoś takiego jak szybki i łatwy zysk. Sukcesu można się nauczyć. Istnieje szereg sposobów czy też metod, które mogą doprowadzić 99% ludzi do życiowego celu (pomijam 1% który jest statystycznym błędem). Nie pisząc przydługawego wstępu przejdę od razu do konkretów. Podam Ci listę 8 najważniejszych wskazówek, które musisz bezwzględnie przestrzegać, by osiągnąć sukces.
Musimy jednak sobie coś wyjaśnić – to nie będzie łatwe. Uwierz mi, a nie marketingowym czarodziejom, którzy sprzedają cudowne sposoby na zarobek miliona w tydzień. Ja Ci tego nie podam, bo coś takiego nie istnieje. Sukces można osiągnąć, ale wymaga to pracy. Jeżeli będziesz pracował mało, to sukces może przyjść, ale w bardzo odległym czasie. Natomiast jeżeli będzie pracował dużo, sukces może przyjść bardzo szybko.
Dobra, koniec wstępnego gadania (już teraz na pewno), przejdźmy do konkretów.
1. Słuchaj profesjonalistów
W Internecie masz masę przydatnych i darmowych materiałów, które tylko czekają na to, by z nich skorzystać. Większość z nich jest tworzona przez ekspertów w danej branży. Dlaczego miałbyś z tego nie skorzystać? Specjaliści tworzą megaprzydatne materiały, a często jedyną rzeczą, którą trzeba wykonać jest zasubskrybowanie bloga danego eksperta lub zapisanie się na listę mailingową za darmo. Wysiłek żaden, a w ten sposób masz dostęp do ultrawartościowej wiedzy, której nie znajdziesz nawet w płatnych materiałach.
Poza tym porzuć wszelakie kłótnie z profesjonalistami, jeżeli sam nim nie jesteś. Jak możesz się kłócić o to, że dany sposób zarabiania w Internecie nie działa skoro, dany ekspert pokazuje, że można na nim zarobić? Po co mu wytykasz błędy? Zarabiasz więcej niż on? A może zastanowiłbyś się dlaczego jest tak, że on nazywany jest ekspertem w swojej dziedzinie? Zamiast za wszelką cenę udowadniać swoją rację, lepiej skup się na czerpaniu z rad specjalisty. Być może w przyszłości będziesz taki jak on lub nawiążesz z nim współpracę. (Dla wyjaśnienia – sam nie uważam siebie za żadnego guru).
2. Przestań narzekać i myśl o rozwiązaniach
Przestań wreszcie narzekać! A teraz prawdopodobnie narzekasz na wszystko – na rząd, na podatki, na księdza, na Palikota, na Unię, na rodzinę, na znajomych itp. irracjonalne bzdury, które są tylko bezsensowną wymówką, dla Twojego malkontenctwa. Zamiast całymi dniami zwalać swoje porażki na różne rzeczy, uświadom sobie w końcu to, że przyczyną Twoich porażek jesteś tylko Ty.
To, że narzekasz np. na podatki, nie ma żadnego sensu. I tak nic nie zmienisz, chyba, że w Twojej książce telefonicznej jest prywatny numer ministra finansów i wszystkie niekorzystne dla Ciebie ustawy są uchylane. Prawdopodobnie tak nie jest, więc jedynym sposobem jest przyłączenie się do sitwy rządowej lub ignorowanie tego i skupienie się na zarabianiu.
ZOBACZ: Dlaczego ludzie nie podejmują działania
Skoro nie masz wpływu na wysokość podatków, to spróbuj szukać rozwiązań np. optymalizacji podatkowej za granicą, lub skup się na zarabianiu większej ilości pieniędzy. Z tego będą dużo lepsze efekty niż z narzekania.
3. Zmień swoje działanie, gdy nie masz efektów
Prowadzisz bloga i masz na nim reklamy Google AdSense. Oczywiście nic na nich nie zarabiasz lub zarabiasz miesięcznie jakieś śmieszne grosze. Myślisz, że zarobki to tylko kwestia czasu, więc nadal piszesz te same nudne posty, których nikt nie chce czytać. Nie masz nadal efektów, więc postanawiasz dalej pisać te beznadziejne wpisy, a może uda się w końcu coś zarobić. I tak dalej i tak dalej.
Nie masz żadnych efektów, ale wciąż robisz te same rzeczy. Albert Einstein miał powiedzieć, że „szaleństwem jest robić ciągle te same rzeczy, oczekując rożnych rezultatów”. Jeżeli Ty ciągle myślisz, że jak będziesz pisał jeden słaby post na miesiąc na blogu, będziesz miał tam reklamy i będziesz zarabiał kokosy, to jesteś w dużym błędzie. Nic nie przyjdzie łatwo.
Zmień w końcu swoje działanie, bo nie masz żadnych efektów. Pisz lepsze wpisy, zajmij się optymalizacją układu reklam na stronie, dobierz odpowiednie rozmiary jednostek reklamowy, popraw czcionkę – to wszystko ma znaczenie. Przede wszystkim jednak, testuj różne warianty. Musisz sam to robić. Nie u każdego dany wariant się sprawdza.
4. Czytaj mądrze i przydatnie
Musisz nieustannie poszerzać swoją wiedzę, by mieć o czym np. pisać na blogu. Tylko uważaj, by nie popaść w idiotyzm w stylu czytania 150 blogów, które to czytanie będzie zajmowało Ci więcej czasu niż działanie. Wybierz swoje ulubione, Twoim zdaniem najbardziej przydatne i czytaj tylko te. Nie ma sensu czytanie dużej ilości, bo to strasznie marnuje czas. Nie mówiąc już o tym, że 90% rzeczy nie będziesz pamiętał, bo były po prostu zbędne i stanowiły tylko szum informacyjny.
ZOBACZ: Czy książki z rozwoju osobistego są skuteczne?
Podobnie jest z książkami czy ebookami. Sam pisałem o tym na blogu jak sprawnie czytać książki, by nie tracić ton czasu na bezwartościowe materiały. Jeszcze co do samej tematyki czytanych książek – przestań czytać bezużyteczne książki, które nie są poradnikami lub informacjami biznesowymi. Tzn. nie zrozum mnie źle – chodzi mi to, by nie przedkładać czytania beletrystyki nad przydatne materiały edukacyjne czy biznesowe. Np. dzisiaj przeczytałeś 30 stron poradnika na temat edukacji finansowej, więc w nagrodę możesz przeczytać 30 stron swojej ulubionej powieści.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Harmonogram uroczystości przedszkolnych

    Przedszkola w Gdańsku Kiedy mamy małe dziecko, zależy nam na tym, żeby dobrze się ono rozwijało, nie tylko pod względem fizycznym, ale również psychicznym i emocjonalnym, dlatego szukamy jest dla niego dobrej opiekunki bądź przedszkola, które będzie świetnie pełniło swoją rolę i wywiązywało się ze swoich obowiązków. Mnóstwo przedszkolanek lubi swoją pracę i czas spędzony…

    Read more

Kategorie