Jak wybrać dobry kredyt hipoteczny?

Jak wybrać dobry kredyt hipoteczny?
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Jak wybrać dobry kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania czy domu to bardzo poważne zobowiązanie. Jego spłata z reguły przewidziana jest na kilkadziesiąt lat dlatego trzeba się dobrze zastanowić przy wyborze oferty. Z całą pewnością nie można poprzestać na sprawdzeniu oferty tylko w jednym banku. Na wstępie warto wybrać się do banku w którym od dawna mamy rachunek bieżący, gdyż tam będzie można liczyć na lepsze warunki.
Po otrzymaniu oferty należy sprawdzić także kilka innych banków. Można to zrobić z pomocą agencji finansowej, która nie pobiera opłat za przedstawienie ofert a ma w swoich zasobach kredyty z różnych banków. Wybierając kredyt hipoteczny należy się dobrze zastanowić nad jego wysokością, okresem spłaty oraz rodzajem rat. Do wyboru są raty równe albo malejące. Tym co pomoże uzyskać korzystną ofertę jest także stosunkowo wysoki wkład własny. Każdy kredytobiorca powinien też zdawać sobie sprawę z tego, że im dłuższy okres spłaty tym wyższe całościowe koszty kredytu. Szczególną uwagę należy zwrócić także na wysokość prowizji za udzielenie kredytu.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Szkolnictwo

    W każdym kraju panują inne zasady, jeśli chodzi o system szkolny. W Polsce składają się na niego przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Dzieci, zanim pójdą do szkoły, odbywają roczne przygotowanie przedszkolne. W wieku sześciu lub siedmiu lat rozpoczynają naukę w szkole podstawowej. Edukacja na szczeblu podstawowym składa się z dwóch etapów, a kończy…

    Read more

Kategorie