Jak wybrać dobry kredyt hipoteczny?

Jak wybrać dobry kredyt hipoteczny?
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Jak wybrać dobry kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania czy domu to bardzo poważne zobowiązanie. Jego spłata z reguły przewidziana jest na kilkadziesiąt lat dlatego trzeba się dobrze zastanowić przy wyborze oferty. Z całą pewnością nie można poprzestać na sprawdzeniu oferty tylko w jednym banku. Na wstępie warto wybrać się do banku w którym od dawna mamy rachunek bieżący, gdyż tam będzie można liczyć na lepsze warunki.
Po otrzymaniu oferty należy sprawdzić także kilka innych banków. Można to zrobić z pomocą agencji finansowej, która nie pobiera opłat za przedstawienie ofert a ma w swoich zasobach kredyty z różnych banków. Wybierając kredyt hipoteczny należy się dobrze zastanowić nad jego wysokością, okresem spłaty oraz rodzajem rat. Do wyboru są raty równe albo malejące. Tym co pomoże uzyskać korzystną ofertę jest także stosunkowo wysoki wkład własny. Każdy kredytobiorca powinien też zdawać sobie sprawę z tego, że im dłuższy okres spłaty tym wyższe całościowe koszty kredytu. Szczególną uwagę należy zwrócić także na wysokość prowizji za udzielenie kredytu.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Wskaźniki stresu

    Mężowie, którzy stworzyli ten mylny obraz zajęć związanych z pro-wadzeniem domu i wychowywaniem dzieci, wyrażają zdziwienie i nieza-dowolenie, kiedy ich żony narzekają na wyczerpanie i stargane nerwy pod koniec dnia. Prawda jest zupełnie inna. Za pomocą wskaźników stresu, któ|re znajdują się w organizmie, od bicia serca po zmiany zachodzące w przewodności elektrycznej skóry, nasze badania…

    Read more

Kategorie