Kariera bogacza

Kariera bogacza
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Kariera bogacza

Czy wykształcenie w dzisiejszych czasach powoduje, że jesteśmy ludźmi, którzy mogą odnieść wielką karierę, a pieniądze są dla nich na wyciągnięcie ręki? Wydaje się, że nie. Teraz większość młodzieży decyduje się na studia różnego rodzaju: techniczne, humanistyczne, społeczne, muzyczne i tak dalej i tak dalej można długo by wymieniać. Pod słowem nauka nie kryją się wyrażenia takie jak biznes, finanse. Często, niestety, pod tym słowem kryje się wyrażenie pieniądze. Ale te, które trzeba wydać na naukę, a nie te, które dostaniemy, jeśli otrzymamy do ręki dyplom po pięciu latach trudnej i często niezwykle żmudnej i pochłaniającej naszą energię nauki. Takie mamy czasy, że często o karierze decydują tak naprawdę tylko i wyłącznie znajomości. Urzędy rozpisują konkursy na dane stanowisko, a wiedzą doskonale dużo wcześniej, że dana osoba już jest wpisana na to stanowisko. Znajomości, znajomości i jeszcze raz znajomości. Jak długo można wytrzymać taki stan rzeczy? Kiedy rząd podejdzie do tych przekłamań odpowiednio stanowczo?
Generalnie jednak jak by nie spojrzeć na ten problem, to zazwyczaj wychodzi nam jedna i ta sama sprawa. Stawiamy karierę ponad rodzinę, finanse są ważniejsze od miłości. Być może jest to kwestia nowego społeczeństwa, dopiero się bogacącego a być może zatracamy to co najważniejsze. Z drugiej jednak strony, w bogatych krajach nie zauważamy tak silnego trendu, chyba jednak chodzi o brak stabilizacji, głównie to odpycha młodych ludzi od posiadania dzieci. Niepewność jutra i niepewność o zapewnienie bytu swojej rodzinie.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Granaty

    Granaty to duża grupa podobnych do siebie kamieni, które jedni zaliczają do ozdobnych, inni do szlachetnych. Chemicznie należą do krzemianów w ogólnym wzorze M3R2 (Si04)3. Paleta barw granatów jest, jak widać, bardzo bogata-prawie pełna. Najliczniej spotykane granaty to glossular, pirop i almandyn. Ten ostatni, przez wszystkich nazywany granatem szlachetnym, o pięknej barwie fiołkowej do krwistoczerwonej,…

    Read more

Kategorie