Kolejny atak na producenta gier komputerowych

Kolejny atak na producenta gier komputerowych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kolejny atak na producenta gier komputerowych. Tym razem hakerzy próbowali zdobyć dane użytkowników Crytek’a

W ostatnim czasie przez sieć Internet przeszła seria zmasowanych ataków na znanych producentów gier, również firma Crytek nie została ominięta przy tej fali. Producent popularnej serii gier Crysis, poprosił mailowo swoich użytkowników o zmianę danych dostępowych do kont na swoim serwisie.

Nieproszeni goście

To działanie prewencyjne spowodowane było wykryciem przez firmę podejrzanej aktywności na swoich serwerach. Mając na uwadze problemy firmy Sony związane z kradzieżą numerów kart kredytowych użytkowników Playstation, Crytek zachował wszystkie możliwe procedury bezpieczeństwa. Kamil Sadkowski ekspert z firmy ESET podkreśla, że jest to w ostatnim czasie kolejny atak na producenta gier komputerowych. Dwa miesiące temu atak taki został przepuszczony na Nintendo Club a także na platformę uplay firmy Ubisoft.
Łatwe pieniądze

Przestępcy działając w ten sposób na rynku internetowym mają tylko jeden cel – zarobek. Ponieważ nie chodzi tutaj tylko o kradzież danych ale przede wszystkim możliwość skorzystania z kart kredytowych. Powszechnie wiadomo, że numery są przechowywane na serwerach firm wraz z danymi użytkowników. Natomiast wielu Internautów nie przestrzega podstawowych zasad bezpieczeństwa i nie dość ze zapisuje hasła na komputerze to dodatkowo używa wszędzie takiego samego zestawu. Aktywni Internauci mają do zapamiętania dziesiątki loginów i haseł. Stąd też większość przeciętnych użytkowników idzie na skróty i używa jednego hasła. Można to porównać do używania jednego klucza do otwierania i zamykania mieszkania, domku na działce i garażu. Niebezpieczeństwo takiego klucza jest oczywiste – na kradzież narażone są wszystkie te miejsca – mówi Kamil Sadkowski z krakowskiego laboratorium antywirusowego firmy ESET.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Hiszpański Poznań

    Kultura krajów iberyjskich jest niezwykle ciekawa. Warto poznać ją z autentycznych źródeł, ponieważ żadna translacja nie cechuje się doskonałością. Zdecydowanie najlepiej jest znać biegle język hiszpański. Może to napotykać jednak poważne trudności. Jedynie w nielicznych palcówkach oświatowych prowadzony jest język hiszpański. Na szczęście możliwe jest skorzystanie z usług profesjonalnej szkoły językowej, która jest w stanie…

    Read more

Kategorie