Laboratorium wzorcujące – Szprotawa

Laboratorium wzorcujące – Szprotawa
1 vote, 2.00 avg. rating (59% score)

Do czego może być potrzebne laboratorium wzorcujące?

Wiele osób uważa, że jeżeli ma przyrząd pomiarowy to jest to wszystko czego potrzeba do tego, aby przeprowadzić prawidłowy pomiar. Wszystko jest ok. dopóki nasze pomiary nie mają wpływu na bezpieczeństwo, albo po prostu dokonujemy pomiarów w domu.

Inaczej kiedy pomiary przez nas dokonywane, maja wpływ na bezpieczeństwo (na przykład kiedy pracujemy w fabryce i nasze wyroby są odpowiedzialne za bezpieczeństwo ludzi, na przykład kiedy produkujemy kierownice lub siedzenia samochodowe). Wówczas nasze urządzenia pomiarowe muszą zostać zwalidowane, a walidacja może odbyć kiedy zatrudnimy do tego laboratorium wzorcujące. Laboratorium wzorcujące zajmuje się nie tylko walidacją i wzorcowaniem nowych przyrządów pomiarowych. Jedna z ich głównych gałęzi działalności, jest kontrola i okresowa walidacja, a w razie konieczności kalibracja przyrządów pomiarowych.

Dzięki laboratorium wzorcującym mamy pewność, że wskazania naszych mierników są dokładne i precyzyjne.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Coaching Katowice

    Coaching – pomysł na samego siebie W naszych zabieganych czasach i coraz wyżej postawionej nam poprzeczce potrzebujemy się rozwijać, aby cały czas być lepszymi. Można pracować nad tym samemu bądź powierzyć to specjalistom od trenowania tych umiejętności. Coaching Katowice, bo o nim tu mowa oraz o mieście, w którym osoby pomagają ludziom w kreowaniu swojego…

    Read more

Kategorie