Notatki z budownictwa grudzień 2017

Notatki z budownictwa grudzień 2017
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Notatki z budownictwa grudzień 2017

Taśmy kojarzą się głównie ze sklepami papierniczymi i przyborami szkolnymi, jednak nie należy dać się zwieść. Są one bowiem podstawowymi artykułami stosowanymi w przemyśle budowlanym. Nie chodzi jednak o zwyczajne przezroczyste taśmy klejące, jakich używa się do klejenia papieru. Taśmy budowlane są narzędziami specjalistycznymi, wyróżniamy wiele ich rodzajów.

Warto podkreślić, że z taśmami takimi styczność miał każdy z nas, nie trzeba być zawodowym budowlańcem, by ich używać. Weźmy na przykład remont i przemalowywanie ścian – używamy wtedy papierowej taśmy, by zabezpieczyć folią wyposażenie naszego domu. Na pewno większość z nas zetknęła się w życiu z taśmą izolacyjną o charakterystycznej, srebrnej barwie – jeśli nie używaliśmy jej, to na pewno chociaż ją widzieliśmy. Jest bardzo popularna i łatwo dostępna. Podczas ozdabiania ścian naszych domów często używamy specjalnej budowlanej taśmy dwustronnej. Może nas zaskoczyć fakt, iż taśma taka charakteryzuje się udźwigiem nawet do 3 lub 5 kilogramów.

Po tym wstępie dokładnym omówieniem wszystkich rodzajów stosowanych w budownictwie taśm zajmiemy się na następnym wykładzie.

tagi: taśmy CuZu39Pb, taśmy transportowe Primacon, taśmy transportujące Primacon, Primacon taśmy transportujące, Primacon taśmy transportowe

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Obecność polskich firm na arenie międzynarodowej sprawia, że coraz większa część przedsiębiorców potrzebuje wsparcia wykwalifikowanych tłumaczy. Czasami jednak posiadanie dokumentu przełożonego na język obcy jest bardzo niepewne. Rażące błędy mogą zupełnie przekreślić szanse na osiągnięcie porozumienia z zagranicznymi kontrahentami. Może to być przyczyną utraty płynności finansowej, na co żadne szanujące się i planujące prężny rozwój…

    Read more

Kategorie