Nowy silnik i funkcjonalności nowej Opery 15

Nowy silnik i funkcjonalności nowej Opery 15
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Nowy silnik i funkcjonalności nowej Opery 15

Przeglądarka Opera dziecko Norweskiej firmy telekomunikacyjnej Telenor jest jedną z popularniejszych porównywarek na świecie. I tak jak rynkowi giganci czyli Google i Microsoft walczy o miejsce w czołówce popularności. Obecnie wychodzi na rynek już 15 wersja Opery oparta o nowy silnik i nowe funkcjonalności.

Co nowego w Operze

Obecna wersja przeglądarki jest postawiona na silniku Blink zamiast dotychczas stosowanego Presto. Ponadto w nowej odsłonie przeglądarki pojawiły się nowe nazewnictwo dostępne do tej pory w wersjach mobilnych. Mowa tutaj przede wszystkim o trybie Turbo, która zyskał nowe miano Off-Road, pozwala on na kompresję strony przed wyświetleniem w przeglądarce. Umożliwia to szybsze i łatwiejsze wyświetlanie się stron zwłaszcza jeśli korzysta się ze słabego łącza.

Natomiast nowa funkcja Discover umożliwia wyświetlanie się artykułów w oparciu o preferencje użytkownika oraz bieżącej lokalizacji. Kolejna przydatną funkcje oferuje schowek „Stash”, przechowuje on strony które zostały przez użytkownika zaznaczone ikonką serduszka. Niewątpliwe jednym z lepszych rozwiązań jest połączenie paska wyszukiwania z paskiem adresu, wystarczy wpisać szukane słowo w pasek adresu by uruchomić wyszukiwarkę.
Czy Opera dogoni Chrom?

Obcując z nową wersją przeglądarki Opery można dojść do wniosku, że nie jest to kolejna wersja a zupełnie nowy produkt. Widać, że nowy layout oraz nowe funkcjonalność są dopasowane do rynkowych trendów. Ponieważ już teraz giganci ruszyli na podbój rynku mobilnego coraz bardziej dopasowując swoje przeglądarki do coraz nowocześniejszych typów oprogramowania systemowego na te urządzenia. Kto wygra ten wyścig nie wątpliwe okaże się to w najbliższym czasie.

Na koniec mamy pozytywną wiadomość która zapewne ucieszy fanów i użytkowników przeglądarki Opera otóż Opera 15 wyszła już z fazy testów i można już spokojnie pobrać stabilną nową wersję.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Gabloty ogłoszeniowe

    W dzisiejszych czasach, dobie internetu i dużego zasięgu portali społecznościowych wszelkie ogłoszenia i informacje obiegają świat w natychmiastowych tempie. Nie wiele trzeba, aby coś ogłosić i dotrzeć do określonych odbiorców. Pomimo takiej mocy internetu, wiele osób nadal praktykuje tradycyjne ogłoszenia. Nic dziwnego, ten sposób nadal jest skuteczny zwłaszcza w formie lokalnej. Jednak wiele instytucji takich…

    Read more

Kategorie