Padł rekord wpisów na Twitterze

Padł rekord wpisów na Twitterze
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Padł rekord wpisów na Twitterze. Japończycy dyskutowali na temat kreskówki

Padł rekord świata pod względem aktywności użytkowników na portalu społecznościowym Twitter. Na ogół częstotliwość aktualizowania swojego statusu na ogół utrzymuje się na podobnym poziomie; 3 sierpnia jednak, za sprawą mieszkańców Japonii ustanowiono rekord w liczbie jednocześnie dodanych wpisów.

Bajka „Caste in The Sky” ożywiła społeczność

3 sierpnia nastąpiło użytkownicy Twittera wysłali w sumie blisko 144 tys. komunikatów w ciągu jednej sekundy. Liczba ta uznawana jest za historyczny rekord, ale o samym wydarzeniu administratorzy Twittera poinformowali opinię publiczną ze znacznym opóźnieniem. Pierwotnie spodziewano się, że to błąd statystyczny i to w istocie niemożliwe, aby w ciągu jednej sekundy wygenerowana została tak duża aktywność, a jednak.

Po około dwóch tygodniach Twitter zajął oficjalne stanowisko i poinformował, że za rekord odpowiedzialni sa mieszkańcy Japonii, których poruszył temat przywrócenie filmu animowanego Castle in The Sky do ponownej emisji na jednym z krajowych kanałów telewizyjnych. Kreskówka miała swoją premierę w połowie lat 80. i do tej pory tysiące Japończyków czekało na przywrócenie jej do czasów świetności. W efekcie w ciągu tylko 1 sekundy na Twitterze pojawiło się 143 199 wiadomości. Przypomnijmy, że to aktywność, która nie zdarza się codziennie – szacuje się, że średnio portal społecznościowy w ciągu każdej sekundy rejestruje przeszło dwa razy mniejszą liczbę wpisów na profilach użytkowników.
Pomimo nagłego obciążenia, Twitter nie miał problemów z obciążeniem rosnącego ruchu

Z informacji podanych przez przedstawicieli Twittera wynika, że użytkownicy nie dostrzegli nagłej fali aktywności, ponieważ centrum bazodanowe nie miało problemu z obsłużeniem nawet tak dużego ruchu. Przypomnijmy, że jeszcze kilka lat temu infrastruktura Twittera nie była przygotowana do niekontrolowanych wzrostów aktywności – podczas mistrzostwo w piłce nożnej w 2010r. portal społecznościowy był chwilowo niedostępny.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Przedszkole 60 Gdańsk

    Rekrutacja do przedszkola Początek roku to nie tylko okres zabaw karnawałowych i postanowień noworocznych, ale też czas, gdy rodzice młodszych dzieci muszą dokonać wyboru przedszkola i wziąć udział w rekrutacji. Jakie warunki musi spełnić dziecko, które stara się o przyjęcie do placówki przedszkolnej? Obecnie większość przedszkoli posiada swoje strony internetowe, wystarczy zatem wpisać w wyszukiwarkę…

    Read more

Kategorie