Podesty ruchome – Szprotawa

Podesty ruchome – Szprotawa
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Podesty ruchome, czyli dźwignice, to specyficzne maszyny budowlane, które służą przemieszczaniu osób oraz ładunków w konkretne miejsca w pionie, jak i w poziomie. Podesty ruchome zbudowane są zasadniczo z  platformy, która zawieszona jest na cięgniku lub podnoszona na dźwigniku.To urządzenia, które umożliwiają wszelkiego rodzaju prace na wysokościach.
Ze względu na cechy konstrukcyjne wyróżnia się zasadniczo trzy rodzaje podestów: wiszące, masztowe oraz przejezdne, w tym samojezdne.
Podesty ruchome określane są też jako kosze lub podnośniki koszowe.
Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Aż trudno sobie wyobrazić czasy, kiedy tych urządzeń po prostu nie było, a prace na wysokościach trzeba było i tak wykonać. Podnośniki ruchome są powszechnie dzisiaj już używane i w bardzo wielu miejscach. Korzystają z nich robotnicy na budowach, elektrycy, ale także osoby prywatne, kiedy trzeba np. przyciąć drzewa przy budynku, albo też konieczne jest wyczyszczenie czy pomalowanie elewacji wysokiego budynku.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Obozy językowe

    Jak bardzo istotna jest obecnie znajomość języków obcych wie każdy. Trudno bowiem wyobrazić sobie znalezienie współcześnie dobrze płatnej pracy bez znajomości choćby jednego języka obcego. Związane jest to między innymi z tym, iż żyjemy dziś w społeczeństwie zglobalizowanym. Obecność obcokrajowców, handlu międzynarodowego oraz społeczeństwo złożone z wielu kultur to dziś już nic dziwnego – bez…

    Read more

Kategorie