Podesty ruchome – Szprotawa

Podesty ruchome – Szprotawa
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Podesty ruchome, czyli dźwignice, to specyficzne maszyny budowlane, które służą przemieszczaniu osób oraz ładunków w konkretne miejsca w pionie, jak i w poziomie. Podesty ruchome zbudowane są zasadniczo z  platformy, która zawieszona jest na cięgniku lub podnoszona na dźwigniku.To urządzenia, które umożliwiają wszelkiego rodzaju prace na wysokościach.
Ze względu na cechy konstrukcyjne wyróżnia się zasadniczo trzy rodzaje podestów: wiszące, masztowe oraz przejezdne, w tym samojezdne.
Podesty ruchome określane są też jako kosze lub podnośniki koszowe.
Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Aż trudno sobie wyobrazić czasy, kiedy tych urządzeń po prostu nie było, a prace na wysokościach trzeba było i tak wykonać. Podnośniki ruchome są powszechnie dzisiaj już używane i w bardzo wielu miejscach. Korzystają z nich robotnicy na budowach, elektrycy, ale także osoby prywatne, kiedy trzeba np. przyciąć drzewa przy budynku, albo też konieczne jest wyczyszczenie czy pomalowanie elewacji wysokiego budynku.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Nauka języków obcych

    W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest, by znać przynajmniej jeden obcy język w stopniu komunikatywnym, to znaczy takim, który pozwoli nam w miarę swobodnie porozumieć się z cudzoziemcem także używającym tego języka. Jest to jednak rzecz przydatna nie tylko w życiu osobistym, ale także oczywiście w pracy, bo obecnie praktycznie każde porządniejsze stanowisko wiąże się…

    Read more

Kategorie