Procesory AMD w technologii APU

Procesory AMD w technologii APU
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Procesory AMD w technologii APU mają pracować do 10 % wydajniej z nowym systemem Windows 8.1

W połowie października mieliśmy okazję przekonać się jak działa nowy system operacyjny Microsoftu, Windows 8.1. W porównaniu do swojego poprzednika, tj. 8.0 wprowadza kilka istotnych funkcjonalności i zmian, a największe prawdopodobnie w kwestii obsługi sprzętowej procesorów AMD w technologii APU.

Nowe procesory AMD z większym potencjałem na Windows 8.1

Z informacji udzielonych przez Simmons’a – kierownika działu marketingu w firmie AMD wynika jednoznacznie, że procesor AMD A10-6800K, który został przetestowany w PCMark’u 8 osiągnął znacznie lepszy wynik w kwestii wydajności. Szacuje się zatem, że procesory AMD APU mogą pracować nawet do około 10 % wydajniej niż w poprzedniej rewizji systemu operacyjnego Microsoftu.
Nowe sterowniki, odświeżony system i lepsza wydajność

Eksperci wskazują jednak, że to nie tylko nowy Windows może być zasługą lepszych wyników CPU firmy AMD, a nowe sterowniki Catalyst 13.9 (poprzednie 13,6 z czerwca). Wygląda jednak na to, że Windows 8.1 mimo wszystko jest w stanie nieco lepiej gospodarować zasobami sprzętowymi – tutaj warto wspomnieć m.in. o najnowszej przeglądarce IE w wersji 11, która wspiera sprzętową akcelerację ze strony układów graficznych.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Dublety

    Dobrze wykonane dublety, osadzone w metalowej oprawie, są dla niedoświadczonego oka trudne do rozpoznania. Najprostsza metoda to zanurzenie w oleju. Różny współczynnik załamania światła w szkle i kamieniu lub w dwóch identycznych częściach i warstwie spoiwa prowadzi do uwidocznienia płaszczyzny styku kamienia ze szkłem lub kamienia z warstwą kleju. A więc mamy dwie grupy imitacji…

    Read more

Kategorie