Skype

Skype
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Użytkownicy Skype’a potencjalnie zagrożeni. W sieci krąży wirus do „wykopywania” waluty Bitcoin

Bitcoin jest to waluta funkcjonująca w internecie, jednakże nie są tylko wirtualne pieniądze ale można je zamienić na każdą światową walutę. Zarabia się je poprzez program który wykonuje złożone zadania obliczeniowe. Jednakże użytkownicy zarabiający w ten sposób mogą czuć się zagrożeni gdyż w sieci pojawił się wirus który wykrada bitcoiny z komputera.

Uwaga Atak

Złośliwe oprogramowanie atakujące użytkowników Skype zostało wykryte przez firmę Kaspersky Lab w ostatnim tygodniu. Celem ataków wirusa jest wydajność sprzętu w celu podniesienia mocy obliczeniowej procesora do wyliczenia wirtualnej waluty Bitcoin. Już po wyliczeniu wirus „kradnie” je z wykorzystywanego komputera. Skala problemu jest dość poważna gdyż wartość 1 bitmonety obecnie osiąga wartość ponad 460 zł.
Jak działa ten wirus?

Wirus rozsiewa się po wirtualnej sieci dzięki niewinnym linkom. Pewnie każdy czasem otrzymuje link o treści: „hej, zobacz na te zdjęcia, fajnie wyszedłeś ;)”. Już w ten sposób można ściągnąć złośliwca na własny komputer. Głównym zadaniem tego szkodliwego oprogramowania jest przekształcenie procesora w generator bit monet. Drastyczne obciążenie komputera można zaobserwować na podglądzie procesów. Program ten jest wstanie zużyć 99% mocy obliczeniowej. Równocześnie taki komputer staje się maszyną wydobywający pieniądze dla właściciela wirusa.

Mądre powiedzenie mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Nie warto nieumyślnie stać się kolejną ofiarą cyberataku, dlatego należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Nawet najlepszy antywirus nie uchroni przed zwykłą ostrożnością, przede wszystkim nie należy klikać w linki które przychodzą od nieznajomych. Warto także przed otwarciem strony zapytać znajomego czy świadomie ją podesłał.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Badanie na wariografie

    Nie wiesz w jaki sposób zadbać o swoje relacje z innymi ludźmi? Najlepszym pomysłem oczywiście będzie uczciwość i szczerość! Dzięki nim na pewno będzie się Wam dobrze układało. Pamiętaj, że najgorsza prawda jest lepsza niż najpiękniejsze kłamstwo. Nigdy nie dopuść do tego, aby żyć w kłamstwie! Jeśli widzisz, że Twój współmałżonek zachowuje się dziwnie i…

    Read more

Kategorie