Technikum ekonomiczne

Planując swoją przyszłość należy dokładnie przeanalizować możliwości, jakie dają nam poszczególne szkoły. W naszym kraju największą renomą cieszą się licea ogólnokształcące, a pobyt w tych „elitarnych” jest wyróżnieniem dla zdolnych osób.

Warto jednak zastanowić się nad tym, czy nawet liceum o wyrobionej marce da nam jakieś praktyczne umiejętności, które będziemy potrafili przełożyć później na karierę zawodową. Dla tych, którzy w razie czego nie chcą pozostać na lodzie, naprzeciw wychodzą szkoły, po których ma się już kwalifikacje. Jedną z tego typu szkół jest technikum ekonomiczne.

Czego można nauczyć się w takiej szkole?

Wszystko zależy od profilu, jaki wybierzemy. Logistyka, rachunkowość, finanse – każdy z tych elementów daje inną wiedzę i osobne przygotowanie do praktyki zawodowej. Potencjalni przedsiębiorcy dowiedzą się najwięcej w profilu finansowo-rachunkowym, gdzie tajemnicze przestaną być takie zagadnienia jak np. obsługa kadrowa.

Oczywiście ciężko mówić tutaj o fachowym przygotowaniu do prowadzenia przedsiębiorstwa, choć większość techników oferuje praktyki, które pozwalają na zapoznanie się od wewnątrz z tym jak funkcjonuje firma czy instytucja państwowa. Wtedy zobaczymy czym są kadry i płace, jak wygląda organizacja oraz będziemy mieli możliwość przekonania się w praktyce, a nie tylko z książki czym jest np. outsourcing kadrowo-płacowy.

Po skończeniu takiej szkoły i zdaniu odpowiedniego egzaminu, otrzymujemy dyplom technika ekonomisty, który może nie jest gwarancją zdobycia posady kierownika w banku, ale otwiera więcej furtek niż dyplom ukończenia liceum. Warto więc przemyśleć wybór, bo może on wyraźnie zaważyć na przyszłości i nakierować na określoną (efektywną lub niekoniecznie) drogę zawodową.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Wiem, że jako artysta, zaskakuje coraz więcej osób, swoim podejściem do muzyki, ale uważam, że tworzenie jej od podstaw, to najbardziej ciekawe zajęcie, które mnie jako artystę może spotkać. Pewnie, że takich osób jak ja, jest w tej branży znacznie więcej, jednak nie mają oni szansy, wykorzystania swojego dotychczasowego talentu, a o tym, już wiele…

    Read more

Kategorie