Technikum ekonomiczne

Technikum ekonomiczne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Planując swoją przyszłość należy dokładnie przeanalizować możliwości, jakie dają nam poszczególne szkoły. W naszym kraju największą renomą cieszą się licea ogólnokształcące, a pobyt w tych „elitarnych” jest wyróżnieniem dla zdolnych osób.

Warto jednak zastanowić się nad tym, czy nawet liceum o wyrobionej marce da nam jakieś praktyczne umiejętności, które będziemy potrafili przełożyć później na karierę zawodową. Dla tych, którzy w razie czego nie chcą pozostać na lodzie, naprzeciw wychodzą szkoły, po których ma się już kwalifikacje. Jedną z tego typu szkół jest technikum ekonomiczne.

Czego można nauczyć się w takiej szkole?

Wszystko zależy od profilu, jaki wybierzemy. Logistyka, rachunkowość, finanse – każdy z tych elementów daje inną wiedzę i osobne przygotowanie do praktyki zawodowej. Potencjalni przedsiębiorcy dowiedzą się najwięcej w profilu finansowo-rachunkowym, gdzie tajemnicze przestaną być takie zagadnienia jak np. obsługa kadrowa.

Oczywiście ciężko mówić tutaj o fachowym przygotowaniu do prowadzenia przedsiębiorstwa, choć większość techników oferuje praktyki, które pozwalają na zapoznanie się od wewnątrz z tym jak funkcjonuje firma czy instytucja państwowa. Wtedy zobaczymy czym są kadry i płace, jak wygląda organizacja oraz będziemy mieli możliwość przekonania się w praktyce, a nie tylko z książki czym jest np. outsourcing kadrowo-płacowy.

Po skończeniu takiej szkoły i zdaniu odpowiedniego egzaminu, otrzymujemy dyplom technika ekonomisty, który może nie jest gwarancją zdobycia posady kierownika w banku, ale otwiera więcej furtek niż dyplom ukończenia liceum. Warto więc przemyśleć wybór, bo może on wyraźnie zaważyć na przyszłości i nakierować na określoną (efektywną lub niekoniecznie) drogę zawodową.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Portal dla każdego Jeśli spędzasz sporo czasu przed komputerem i nie masz co z nim zrobić to z miłą chęcią mogę Ci coś polecić, co na pewno Ci się szybko spodoba! Bardzo fajny i przyjazdy jest wielotematyczny portal internetowy wordpress dla każdego. Ja na tej stronie spędzam bardzo dużo swojego wolnego czasu i bardzo szybko…

    Read more

Kategorie