Tolkienowska walka dobra ze złem

Tolkienowska walka dobra ze złem
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Są książki, których po prostu nie wypada nie znać. Jedną z takich pozycji jest Hobbit Tolkiena, który to właśnie tą krótką powieścią zapoczątkował trylogię ?Władca pierścieni?. ?Hobbit? nie jest częścią trylogii, ale jej zalążkiem, miejscem, gdzie zrodził się pomysł autora na większy projekt. Na pierwszy rzut oka ?Hobbit? to książka typowo fantastyczna, z wymyślonym miejscem akcji, bohaterami hobbitami, goblinami, czarodziejami i smokami, z historią, która nie miała prawa się wydarzyć. Ale to tylko pozory.

 

Tak naprawdę Hobbit jest uniwersalną powieścią o życiu. A w życiu jak wiadomo ? ciągle toczy się walka dobra ze złem. Tak też w powieści Tolkiena ścierają się te dwie siły, z których najczęściej przeważa dobro. Znawcy Tolkiena upatrują w tym idei chrześcijańskich, gdyż autor był bardzo wierzący i wiele swoich poglądów przekładał na karty swoich powieści. W tej walce dobra i zła bardzo ważne są decyzje poszczególnych autorów, ich życiowe wybory, posunięcia, które czasem mają wpływ na zwrot akcji. Taka jest to więc książka ? uniwersalna dla wszystkich.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Portal biologiczny

    W dzisiejszych czasach wiele osób szuka swojej pasji lub swojego tak zwanego hobby. Jest to jak najbardziej dobre zjawisko, ponieważ pomaga zapomnieć o obowiązkach i stresie, z którym większość osób ma do czynienia praktycznie każdego dnia. Nieprzyjemne sytuacje w pracy lub kłótnie w rodzinie mogą powodować rozdrażnienie. Złe samopoczucie na dłuższą metę może być bardzo…

    Read more

Kategorie