Ubuntu

Ubuntu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ubuntu w nowym notebooku Darter ThinUltra. 14-calowy „dotykowiec” z silną konfiguracją sprzętową

Na rynku notebooków pojawił się kolejny model firmy System76, która specjalizuje się w konstrukcjach urządzeń mobilnych z bezpłatnymi OS’ami ze stajni Linux’a. Tym razem do oferty wprowadza model Darter ThinUltra.

Darter ThinUltra
14 cali, Full HD i szybkie jednostki CPU

Z informacji udzielonych przez samego producenta wynika, że nowy Darter ThinUltra ma zostać wyposażony w 14,1′ – calowy ekran dotykowy o rozdzielczości nominalnej 1080p. Notebook ma ważyć nieco ponad 2 kilogramy, a to dość dobry wynik jeśli spojrzeć na konkurencję w tym segmencie produktów – przypomnijmy, że Darter ThinUltra nie jest ultrabookiem, ale klasycznym notebookiem.
Konfiguracja sprzętowa jest już znana

Znamy już pełną konfigurację sprzętową oraz ceny wyjściowe. Pod obudową producent zdecydował się na zamontowanie procesorów marki Intel Haswell w wersjach Core i5 oraz i7. Do dyspozycji użytkownika będzie także zintegrowany układ graficzny Indel HD 4400.

Notebook ma zostać wyposażony także od 4 do aż 16 GB pamięci operacyjnej RAM w zależności od konfiguracji i progu cenowego. Standardowo Darter ThinUltra ma otrzymać także dysk HDD o pojemności 1 GB, dwa porty USB 3.0 oraz akumulator, który ma pozwolić na ciągłą pracy przez około 5h.

Cena Darter’a ThinUltra została ustalona na poziomie wyjściowym niespełna 900 $

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Technikum ekonomiczne

    Planując swoją przyszłość należy dokładnie przeanalizować możliwości, jakie dają nam poszczególne szkoły. W naszym kraju największą renomą cieszą się licea ogólnokształcące, a pobyt w tych „elitarnych” jest wyróżnieniem dla zdolnych osób. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy nawet liceum o wyrobionej marce da nam jakieś praktyczne umiejętności, które będziemy potrafili przełożyć później na karierę…

    Read more

Kategorie