Ubuntu

Ubuntu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ubuntu w nowym notebooku Darter ThinUltra. 14-calowy „dotykowiec” z silną konfiguracją sprzętową

Na rynku notebooków pojawił się kolejny model firmy System76, która specjalizuje się w konstrukcjach urządzeń mobilnych z bezpłatnymi OS’ami ze stajni Linux’a. Tym razem do oferty wprowadza model Darter ThinUltra.

Darter ThinUltra
14 cali, Full HD i szybkie jednostki CPU

Z informacji udzielonych przez samego producenta wynika, że nowy Darter ThinUltra ma zostać wyposażony w 14,1′ – calowy ekran dotykowy o rozdzielczości nominalnej 1080p. Notebook ma ważyć nieco ponad 2 kilogramy, a to dość dobry wynik jeśli spojrzeć na konkurencję w tym segmencie produktów – przypomnijmy, że Darter ThinUltra nie jest ultrabookiem, ale klasycznym notebookiem.
Konfiguracja sprzętowa jest już znana

Znamy już pełną konfigurację sprzętową oraz ceny wyjściowe. Pod obudową producent zdecydował się na zamontowanie procesorów marki Intel Haswell w wersjach Core i5 oraz i7. Do dyspozycji użytkownika będzie także zintegrowany układ graficzny Indel HD 4400.

Notebook ma zostać wyposażony także od 4 do aż 16 GB pamięci operacyjnej RAM w zależności od konfiguracji i progu cenowego. Standardowo Darter ThinUltra ma otrzymać także dysk HDD o pojemności 1 GB, dwa porty USB 3.0 oraz akumulator, który ma pozwolić na ciągłą pracy przez około 5h.

Cena Darter’a ThinUltra została ustalona na poziomie wyjściowym niespełna 900 $

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Czy muzyka kształtuje osobowość i charakter?

    Rozmowa o kształtowaniu osobowości i charakteru, poprzez muzykę, powinna być prowadzona w zupełnie innym tonie, ewentualnie na innych zasadach. Moim zdaniem, ciężko powiedzieć, czy każdego zainteresuje muzyka, jej tworzenie czy nawet kajanie się ją, jako lekiem na całe zło. Tutaj każdy człowiek jest indywidualistą, więc ciężko, naprawdę, wypowiadać się za innych, a nawet nie powinniśmy,…

    Read more

Kategorie