Uprawianie ćwiczeń fizycznych wypływa na zdrowie

Uprawianie ćwiczeń fizycznych wypływa na zdrowie
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Większość ludzi docenia znaczenie dla zdrowia uprawiania ćwiczeń fizycznych, właściwego sposobu odżywiania się, niepałenia i unikania nadmiernego picia, lecz postępuje całkiem inaczej.

To, co zamierzam teraz napisać, będzie na pewno starą śpiewką dla wielu czytelników. Jestem przekonany, że zgodzą się oni ze wszystkim, z wyjątkiem tego, iż to, co napiszę może mieć znaczenie dla ich dobre|go samopoczucia i zdrowia fizycznego, kondycji fizycznej. Jednakże, nawet z uwagi na tych niewielu ludzi, zdecydowanych na tyle, aby na trwałe zmienić swój tryb życia dla dobra własnego zdrowia, podaję kilka zasad do przestrzegania.

ł. Dobrego zdrowia nie można przechowywać w postaci energii w naładowanej baterii. Musimy je pielęgnować bezustannie. Sporadycz|ne krótkotrwałe wysiłki w kierunku odchudzania się, gimnastyki, niepa- lenia itp. nie zmieniają niczego trwale. Ponadto, z uwagi na to, że ich krótkotrwałe efekty mogą być nieprzyjemne – jedzenie bez ulubionych potraw, bóle mięśni, uczucie podenerwowania – nie sprzyja to wy|trwałości stosowania tych środków zaradczych. Niektórzy ludzie skłon|ni są wprowadzać radykalne zmiany w swój tryb życia, na przykład rzucając palenie z dnia na dzień, lecz dla większości ludzi łatwiej jest pogodzić się ze stopniowymi zmianami. Jeżeli palisz papierosy, spróbuj obliczyć, ile wypalasz ich dziennie, aby następnie ograniczyć palenie

o jednego lub dwa w pierwszym tygodniu. W drugim tygodniu jeszcze bardziej ogranicz liczbę wypalanych papierosów itp. The Success Factor (Czynnik sukcesu) przedstawia dokładnie opisany program ogranicze|nia palenia papierosów.

Prace domowe wymagają sporego wysiłku fizycznego, co powoduje, iż wiele kobiet jest o wiele bardziej zdrowych od swoich mężów spędza|jących dzień przy biurku, lecz ćwiczenia fizyczne na świeżym powietrzu są nie mniej ważne dla dobrego zdrowia.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Szkoła rysunku

    Myśląc o wyborze kierunku studiów artystycznych, niejednokrotnie zastanawiamy się nad tym, gdzie udać się na kurs przygotowujący do zdania egzaminów na uczelnię. Niewątpliwie jeśli zależy nam na wymarzonych studiach, musimy udać się na kurs rysunku, którego program jest dostosowany do wymogów egzaminacyjnych. Szkoła rysunku doskonale przygotowuje kursantów do egzaminów wstępnych na kierunki związane z architekturą,…

    Read more

Kategorie