Wartosc horoskopow

Wartosc horoskopow
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

O wartości horoskopów astrologów amerykańskich może świadczyć to, że znana astrolog Higgins przepowiadała Johnowi Fosterowi Dallesowi długie, pomyślne i zdrowe życie, a tymczasem zmarł on w tym samym roku, w którym został opracowany horoskop. W 1965 r. opublikowano horoskop Roberta Kennedy’ego, z którego wynikało, że zostanie on prezydentem ? w rzeczywistości zaś zginął od kul zamachowca. Astrolodzy przepowiadali w 1968 r. porażkę Nixona w wyborach prezydenckich, a właśnie on odniósł zwycięstwo. W czterdziestych latach naszego stulecia z inicjatywy Amerykańskiego Stowarzyszenia Pracowników Naukowych powołano komisji mającą na celu zbadanie podstaw naukowych astrologii. Długotrwałe, wnikliwe, drobiazgowe badania ? prowadzone pod przewodnictwem znanego astronoma Barta Boka ? wykazały, że astrologia i działalność jej adeptów nie mają absolutnie nic wspólnego z nauką. W szczególności nie stwierdzono najmniejszych choćby przejawów wpływu planet na życie ludzi… Również zachódnioniemieccy astronomowie ogłosili w 1949 r. komunikat określający astrologię jako pseudonaukę. Jednoznacznie negatywne stanowisko wobec astrologii zajmują uczeni radzieccy, a Grigorij Abramowicz Guriew opublikował obszerną pracę wykazującą całkowitą bezpodstawność tej dziedziny ?wiedzy”.

Zobacz też..

Odkrycie okresowości występowania plam słonecznych spowodowało wzrost zainteresowania obserwacjami Słońca. W 1849 r. zajął się nimi Rudolf Wolf, dyrektor obserwatorium w Zurychu. Zaproponował on charakteryzowanie stanu ?zaplamienia” Słońca w inny sposób, niż to czynił Schwabe, a mianowicie nie tylko przez podanie liczby grup plam, ale także liczby samych plam. Dla połączenia obu tych liczb zaproponował prosty wzór ? do zdziesięciokrotnionej liczby grup plam słonecznych dodawanie liczby oddzielnych plam. Sposób ten przyjął się i jest stosowany do dzis, a zaproponowany przez Wolfa wskaźnik zyskał sobie nazwę ?liczby Wolfa”. Należy więc zapamiętać, że liczba Wolfa nie informuje o dokładnej liczbie plam na Słońcu, jak to ?wyjaśniają” dziennikarze. Obserwując Słońce przez różne teleskopy, otrzymuje się różne wartości liczby Wolfa, gdyż zależnie od rozmiarów, jakości i typu teleskopu widać więcej lub mniej szczegółów na Słońcu. Dla każdego teleskopu wprowadza się odpowiedni współczynnik, przez który po przemnożeniu otrzymujemy ujednoliconą liczbę Wolfa. Za taką ujednoliconą liczbę przyjęto liczbę u- zyskiwaną w wyniku obserwacji Słońca przez lunetę, którą posługiwał się Wolf 7. Okazało się, że możliwe jest określenie momentów minimów i maksimów zaplamienia Słońca, poczynając od roku 1610. Co więcej, okazało się, że poczynając od 1750 r. możliwe jest nawet określenie średnich miesięcznych liczb Wolfa. Miało to bardzo duże znaczenie naukowe i pozwoliło na wyznaczenie okresowości pojawienia się plam na Słońcu na średnio 11,1 lat.

 

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

1 Comment

  • szkolenia bhp

    sobota, 11 czerwca, 2016 at 18:56

    Sympatyczny ten blog internetowy!

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Kursy angielskiego Wodzisław Śląski

    Jeszcze trochę ponad pół roku, zanim uczniowie ostatnich klas liceum czy technikum przystąpią do egzaminu dojrzałości zwanego maturą. Wiele uważa, że nie jest on prosty, dlatego uczą się wiele miesięcy wcześniej, by na pewno opanować cały materiał i niczego nie zapomnieć pod wpływem stresu. Inni podchodzą do niego bardziej spokojnie i nie obawiają się go….

    Read more

Kategorie