Ważna baza

Ważna baza
2 votes, 5.00 avg. rating (93% score)

Skuteczne i trwałe uczenie się jest możliwe tylko i wyłącznie jeżeli trzymamy się pewnej najważniejszej zasady. Najpierw trzeba dobrze wpoić i utrwalić wiadomości i informacje najprostsze, najważniejsze, podstawowe, bazowe. Tylko, jeżeli te wiadomości mamy utrwalone, można pomyśleć nad rozbudowywaniem wiedzy, nad jej precyzowaniem i wprowadzaniem bardziej szczegółowych i bardziej skomplikowanych informacji.
Jeżeli zaczniemy od skomplikowanych treści, to będą na pewno problemy z ich zrozumieniem, poznaniem i przyswojeniem. Bazę, do takich złożonych treści wprowadza uczniom szkoła podstawowa. Szczególnie klasy końcowe, czyli od czwartej do szóstej. W tym czasie dziecko pochłania pierwsze i najprostsze informacje z różnych dziedzin. Jeżeli dobrze je zrozumie i zapamięta, to wówczas będą one stanowiły podstawę do pochłaniania dalszej wiedzy i przyswajania bardziej skomplikowanych treści.
Z tego właśnie powodu, lata szkoły podstawowej są tak ważne i istotne i nie można pozwolić sobie na to, żeby tu pojawiły się zaległości. Ich wyrównanie będzie z roku na rok tylko trudniejsze.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Pisanie prac magisterskich tanio

    Praca magisterska jest dla studenta wyzwaniem. Nie każdy student chce samodzielnie taką pracę napisać, która jest potwierdzeniem jego kwalifikacji i umiejętności i wiedzy. W takim przypadku studenci decydują się na kupno gotowej pracy. Kto zajmuje się pisaniem prac magisterskich? Otóż są to naprawdę bardzo różne osoby. Mogą być to studenci, którzy aktualnie studiują i w…

    Read more

Kategorie