Windowsa XP

Windowsa XP
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Użytkownicy nie chcą porzucić Windowsa XP na rzecz nowszych wersji. Microsoft zdumiony popularnością 12-latniego systemu

Dwa miesiące temu przekazaliśmy informację, że gigant z Redmond postawił sobie cel, aby do do 8 kwietnia 2014r. obniżyć popularność Windowsa XP do poziomu dziesięciu procent. Zdaniem ekspertów, to raczej niemożliwe, bo liczba wygasających licencji XP na razie nie spada w zadowalającym tempie dla MS, pomimo że większość użytkowników doskonale zdaje sobie sprawę z braku dalszych aktualizacji.

Zadanie: 10 % licencji Windowsa XP do 8 kwietnia 2014r.

Microsoft postawił sobie trudne zadanie. Z danych statystycznych opublikowanych przez firmę analityczną Net Applications wynika jednoznacznie, że liczba użytkowników Windowsa XP jest stabilna i nadal zajmuje drugą pozycję na poziomie przekraczającym 37 %. Na pierwszym miejscu jest Windows 7, ale 12-letniego XP’ka wyprzedza tylko o 7 % Warto też zaznaczyć, że od czerwca tego roku, liczba wygasających licencji XP maleje w tempie marginalnym.

Jednocześnie Microsoft już od wdóch lat prowadzi kampanię informacyjną i zachęca użytkowników Windowsa XP do porzucenia tego systemu na rzecz nowszych, tj. Windowsa 8 lub 7. Gigant z Redmond ma zatem około 7 miesięcy na osiągnięcie celu; przedstawiciele MS podjęli już współpracę m.in. z firmą HP, która ma supportować korporacje w zmianie oprogramowania na nowsze.
Okres wsparcia Windowsa XP zostanie ponownie wydłużony?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Microsoft będzie zmuszony do przedłużenia okresu wsparcia technicznego dla użytkowników Windowsa XP o kolejnych kilka lat, ze względów czysto wizerunkowych w celu uniknięcia negatywnych opinii ze strony aktualnych użytkowników 12-letniego systemu operacyjnego.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Nawóz organiczny

    Wykorzystanie nawozu organicznego w dzisiejszych czasach jest dość szerokie. O jego różnych zastosowaniach można dowiedzieć się przede wszystkim w szkole zawodowej, jeśli interesuje nas np. kierunek technik ogrodnik. Takie nawozy produkowane są z substancji organicznych oraz mieszanin takich substancji, a do najpopularniejszych jego form można zaliczyć m.in. kompost i biohumus. Z pomocą takiego nawozu uda…

    Read more

Kategorie