Wpływ rodziców na zachowanie dziecka

Wpływ rodziców na zachowanie dziecka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Nasze dzieci są dla nas największym szczęściem na świecie. Dają nam tyle radości i dumy. Dla nich jesteśmy i żyjemy. Kiedy się już pojawią zastanawiamy się jak to było bez nich? Przewracają nam cały świat do góry nogami i za to je kochamy.

Od najmłodszych lat, to my – rodzice jesteśmy głównym celem zainteresowań naszego dziecka. Rozpoznaje naszą twarz jako pierwszą w pierwszym okresie życia, przytula nas i chce z nami spędzać jak najwięcej czasu. Dla małego dziecka to właśnie rodzicem są największym wzorem do naśladowania dlatego tak intensywnie przyglądają się naszym ruchom. Tym bardziej powinniśmy zwracać uwagę na nasze zachowanie, co robimy, mówimy i pokazujemy dziecku. Najmłodsze dzieci łapią najszybciej i z chęcią nas naśladują. W wielu przypadkach może być to powód do dumy, ale w niektórych skutki mogą być opłakane. Zwracajmy uwagę na nasze zachowanie i starajmy się ograniczać i myśleć w obecności dziecka.

Małe dzieci uwielbiają zabawy z rodzicami, szczególnie te w kuchni. Niektórych nie można nawet nazwać typowymi zabawami. Dzieci lgną do kuchni w poszukiwaniu pozostawionych przedmiotów jak sztućce, kubki i miski. Chętnie otwierają i zaglądają do szafek poszukiwaniu garnków. Pewnie pamiętacie czasy jak wasi rodzice zakładali gumki od słoika na szafki – abyście jako dzieci nie mogli ich otworzyć? Ten sam problem pojawia się po kilkunastu latach. Warto nauczyć nasze dzieci podstawowych czynności wykonywanych w kuchni. Jak krojenie warzyw na sałatkę, robienie zaklepki, czy mieszanie składników. Będziemy mieć małych pomocników chętnych do pomocy. Często kuchnia jest tak opanowana, że nie ma w czym ugotować obiadu. Ale za to jaka radocha dla naszego dziecka.

Podczas wspólnego spędzania czasów kuchni można upiec wspólnie mufinki, które są bardzo łatwe do zrobienia. Można je potem wykorzystać na imprezie przygotowanej specjalnie dla dzieci. Może być ona zorganizowana w domu – w pokoju czy na dworze. Nie jest to nic trudnego- wręcz dużo bardziej łatwego niż impreza dla dorosłych. Bardzo dużo firm organizuje imprezy dla dzieci Wrocław, możesz zorganizować je u siebie w domu albo w odpowiednio przystosowanym do tego miejscu. W takich miejscach są różne animatorki i specjalistki do zabaw z dziećmi. Jest to na pewno świetna możliwość dla dziecka. Może ono zaprosić swoich kolegów i koleżanki i wspólnie pobawić się na placu zabaw, basenie czy w kolorowych piłeczkach.

Kiedyś nie było takich możliwości, dlatego warto z nich skorzystać. Tym bardziej, ze na rynku jest bardzo duża różna ilość pomysłów, na zorganizowanie zabawy dla dzieci.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • PAN i SYRINKS

    Pan był jednym z towarzyszy Dionizosa bodaj czy nie najważniejszym, urodził się w Arkadii i jego wygląd był, co najmniej dziwaczny, miał nogi i rogi kozła, długie, kosmate uszy, koźlą bródkę i porośnięty był sierścią. Hermes, który był prawdopodobnie jego ojcem zaniósł go wkrótce po urodzeniu na Olimp, gdzie Pan zabawiał swoją obecnością szczęśliwych bogów,…

    Read more

Kategorie