Wycięcie drzewa na działce

Wycięcie drzewa na działce
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Samodzielne wycięcie własnego drzewa na swojej działce nie jest wcale tak prostą rzeczą, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Zgodnie z panującymi już od kilku lat przepisami musimy spełnić z tego powodu kilka różnych warunków – jeżeli nie zadbamy w odpowiedni sposób o tą kwestię to możemy wpędzić się w spore problemy z prawem i narazić na znaczne grzywny, zatem zawsze lepiej dowiedzieć się jak najwięcej na ten temat już na samym początku, aby uniknąć wszelkich nieprzyjemności tego typu. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, że wbrew pozorom nie jest to wcale tak trudne i skomplikowane.

Jeśli zatem chcemy wyciąć jakiekolwiek drzewo rosnące na naszej działce, to w pierwszej kolejności musimy zwrócić się o pozwolenie do odpowiedniego organu – najczęściej jest to po prostu urząd gminy. W urzędzie tym należy złożyć stosowny wniosek zawierający przede wszystkim podstawowe informacje na temat działki oraz jej właściciela. Co bardzo ważne, jeżeli sami nie jesteśmy formalnie właścicielami danej posesji, to do takiego wniosku musimy także dołączyć zgodę osoby, do której ona należy. Warto przy okazji zwrócić uwagę na to, że takie pozwolenie wcale nie jest potrzebne w absolutnie każdym przypadku, zatem dobrze byłoby się upewnić co do tego już na samym początku aby uniknąć zbędnego marnowania czasu.

Przede wszystkim konieczność ta nie obejmuje drzew ani krzewów owocowych, zatem jeżeli chodzi nam o wycinkę niewielkiej jabłonki rosnącej pod naszym domem, to nie będziemy musieli załatwiać żadnych związanych z tym formalności. Po złożeniu wniosku będziemy musieli po prostu poczekać chwilę na uzyskanie zgody – w większości przypadków konieczne będzie także wniesienie stosownej opłaty, która jest jednak ściśle uzależniona przede wszystkim od wielkości oraz ilości drzew które zamierzamy wyciąć. Pozwolenie takie jest konieczne również i w przypadku budowy domu na danej posesji, o czym wielu ludzi zapomina. Nawet uzyskanie pozwolenia na budowę nie zwalnia nas z obowiązku posiadania pozwolenia na wycinkę drzew.

Uzyskanie pozwolenia na wycięcie drzew na swojej posesji wymaga od nas co prawda załatwiania formalności, ale równocześnie nie jest to wcale aż tak trudne zadanie jak mogłoby się wydawać. Jak najbardziej warto zadbać o to z najwyższą uwagą, bowiem w chwili obecnej za nielegalną wycinkę drzew grożą nam naprawdę spore kary, zatem o wiele lepiej jest poświęcić na to nieco czasu i w zamian za to uniknąć takich właśnie problemów. Gdy już uzyskamy pozwolenie, ścięcie zwłaszcza dużego drzewa warto zlecić wyspecjalizowanej firmie np. greengarden.pl która wycinki dokona w sposób bezpieczny dla otoczenia.

Pozostałe artykuły o nauce, szkole oraz edukacji:

about author

admin

related articles

Nasza ankieta:

Czy można znaleźć w Katowicach dobry, sktueczny ale niedrogi coaching?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Zobacz także:

  • Kalendarz imprez przedszkolnych

    Jak wybrać przedszkole? Dziecko to młody człowiek, który potrzebuje szczególnej miłości i opieki. Gdy dorasta do wieku dwóch, trzech lat, wchodzi w okres, gdy warto zapewnić mu kontakt z rówieśnikami. Jest to ważne, gdyż pozwoli mu nauczyć się zasad funkcjonowania w grupie, a dodatkowo rozwijając się wspólnie z innymi dziećmi będzie uczyć się przez wspólne…

    Read more

Kategorie